logo-lettero.jpg
  • pl
  • en

LETTERO COLOR MATCHING PROGRAM

Program LETTERO COLOR MATCHING umożliwia profesjonalną ocenę koloru na wszystkich etapach i na wszystkich stanowiskach reprodukcji obrazów - od studia komputerowej obróbki obrazu aż do druku nakładowego w drukarniach analogowych (w technikach tradycyjnych i cyfrowych).


OŚWIETLACZE PVB (PROFI-VIEW-BOX)

Oświetlacze profi view box (PVB) umożliwiają obiektywną ocenę koloru na analogowych oryginałach i wydrukach próbnych (proof) w procesie komputerowej obróbki obrazu i projektowaniu produktów poligraficznych i przeznaczone są do pracy na stanowiskach komputerowych nie zabezpieczonych od wpływu przypadkowego oświetlenia zewnętrznego.

Wszystkie modele oświetlaczy PVB wyposażone są w źródła światła o testowanej temperaturze 5000K (D50), oraz (w zależności od modelu) w regulacje siły światła i boczne kurtyny zabezpieczające ewaluowany oryginał przez przypadkowym światłem zewnętrznym.


OŚWIETLACZE CMB (COLOR-MATCH-BOX)

Oświetlacze color match box (CMB) to profesjonalne urządzenia do oceny koloru wyrobów przemysłowych i poligraficznych w różnych warunkach oświetleniowych.

Stosowane są przede wszystkim do prezentacji i oceny obiektów, których najistotniejszą cechą jest kolor, a więc np. w projektowych studiach desigerskich, laboratoriach i działach sprzedaży w przemysłach dóbr konsumpcyjnych - włókienniczym (kolor nici, skór i materiałów), obuwniczym, samochodowym, zabawkarskim, elektronicznym, a przede wszystkim w poligraficznej produkcji opakowań i oceny obróbki uszlachetniającej.
Najistotniejszymi cechami oświetlaczy CMB jest izolowana przestrzeń robocza umożliwiająca ocenę obiektów przestrzennych w czterech różnych rodzajach oświetlenia.


KOMPUTEROWE STANOWISKA KONTROLI KOLORU CTU

Stanowiska kontroli koloru CTU zostały zaprojektowane do pracy w pozycji siedzącej w pracowniach projektowych oraz studiach komputerowej obróbki obrazu i przygotowania publikacji, gdzie najistotniejsza jest stała ocena i porównywanie kolorów analogowego oryginału lub wydruku próbnego (proof) z kolorami generowanymi na monitorach komputerowych. Optymalne warunki pracy zapewnia oświetlenie o testowanej temperaturze oraz możliwość niemal całkowitej izolacji przestrzeni roboczej od wpływu przypadkowego oświetlenia miejscowego.

Stanowiska CTU mogą być montowane na istniejących stołach, biurkach i blatach, albo na dedykowanych stelażach z miejscem na stacje komputerowe.


STANOWISKA KONTROLI KOLORU CCS

Stanowiska kontrolne CCS zostały zaprojektowane do pracy w pozycji stojącej i kontroli dokonywanej zwykle na halach maszyn w procesie druku (ale również w laboratoriach badawczych, przemyśle tekstylnym, kosmetycznym, farbiarskim itp.), różnią się więc od stanowisk graficznych CTU wymiarami i wyposażeniem dodatkowym. Optymalne warunki pracy zapewnia oświetlenie o testowanej temperaturze oraz możliwość niemal całkowitej izolacji przestrzeni roboczej od wpływu przypadkowego oświetlenia miejscowego.

Stanowiska CCS mają bogate wyposażenie dodatkowe i montowane są na stelażach lub podstawach szufladowo-szafkowych.


WIELKOFORMATOWE STANOWISKA KONTROLNO-POMIAROWE CCS-SP

Stanowisko kontroli koloru CCS-SP przeznaczone jest do oceny wzrokowej i pomiaru koloru za pomocą spektrometru na wydrukach o różnych formatach wykonywanych w dowolnej technice druku.

Stanowisko składa się z lampy (lamp) o testowanej temperaturze 5000K (D50), pochylonego blatu roboczego umożliwiającego wygodną pracę w pozycji stojącej, wózka z wymiennymi uchwytami do różnych typów spektrometru, uchwytu do monitora komputera współpracującego ze spektrometrem i produkowanego w różnych wersjach stelaża.


LAMPY SUFITOWE LCL

Lampy LCL przeznaczone są do oświetlania całych pomieszczeń światłem o testowanej temperaturze 5000K. Dzięki takiemu oświetleniu nie ma potrzeby izolowania odrębnych stanowisk kontroli koloru od wpływu przypadkowego oświetlenia miejscowego. Lampy LCL mają konstrukcję wewnętrzną lamp stanowiskowych, ale wyposażone są w cztery ucha wieszakowe na górnej ścianie.

Lampy LCL produkowane są w dwóch wersjach:
n z odbłyśnikami i przeźroczystą szybą (LCLR)
n bez odbłyśników, z dyfuzorem wykonanym z płyty kanalikowej (LCLD).

 

DWUMODUŁOWE STANOWISKA - CCS-D

Rozszerzeniem oferty stanowisk kontrolnych CCS są stanowiska o szerokości dwóch modułów CCS-D.
Mają one identyczne wyposażenie dodatkowe jak stanowiska CCS i umożliwiają np. obsługę dwóch sąsiednich maszyn na halach wielomaszynowych.

Partnerzy

Smurfit Kappa - Nasz partner
Mondi - Nasz partner
REPROGRAF - Nasz partner
KONICA MINOLTA - Nasz partner
AVARGRAF - Nasz partner
Flint Group - Nasz partner
SCORPIO - Nasz partner
X-Rite - Nasz partner
3M - Nasz partner
BRANCHER - Nasz partner
Chespa - Nasz partner
AGFA - Nasz partner
HuberGroup  - Nasz partner
FUJIFILM - Nasz partner